תזונה מאזנת

ריפוי הגוף ממחלות ומעודף משקל

בבאלנס אני מאמינה ויודעת שתזונה נכונה ומדויקת לגוף, תורמת משמעותית למצבנו הבריאותי, הפיזי והנפשי.

אכילה לא נכונה יכולה ליצור בעיות של השמנה, אי נוחות בטנית ומחלות ועד לבעיות רגשיות, הפרעות קשב וריכוז מצבי רוח ואף דיכאון. מטופלים רבים מעידים שחוו הקלה משמעותית וגדולה בעקבות התמיכה הנטורופתית, הכוללת תזונה ובהתאם לצורך, תוספים וצמחים מתאימים.

הרעיון בשיטה הוא להתאים את התזונה הנכונה לאדם הספציפי, כך שתשמור על בריאותו הפיזית והרגשית ותאפשר איזון ובריאות. 

תנו לעצמכם הזדמנות אמיתית לשינוי שיביא להחלמה או להרזיה ולשיפור מצב הרוח. שינוי זה יכול להתגלם באומץ, עצמאות ועוצמות שלא ידעתם על קיומם.

סוגי הטיפולים:

מניסיוני הרב, ראיתי שדרך התזונה ניתן לשפר משמעותית ואף להחלים ממצבי חולי שונים: מחלות כרוניות ואקוטיות הפחתה בתרופות (ואפילו הפסקה), איזון לחץ דם, סוכרת, כולסטרול גבוה, מחלות פרקים ומחלות דלקתיות שונות (במערכת העיכול), כאבים, עייפות, חולשה ועוד.

המטרה: התאמה מדויקת של תזונה נכונה למצבכם הבריאותי על מנת להביא לשיפור/החלמה ממחלה וכאב.

שיטת באלנס לאיזון משקל פותחה על מנת להפסיק את המלחמה היומיומית והניסיון לעמוד בסטנדרטים לא הגיוניים ולהתאים את התזונה לאדם. בשיטה זו תגיעו למשקל הנכון והבריא לכם, בו תיראו הכי טוב, תרגישו הכי טוב!

למה זה טוב? על מנת לרדת במשקל ולהרגיש טוב עם עצמנו הכי חשוב לנו להפסיק את המלחמה היומיומית והקשר הבעייתי עם מזון ואכילה.

איך זה קורה בפועל ואיך אדע מהו המשקל האידאלי שלי? אבחון מקיף של מצבו הבריאותי של הגוף וחישוב המשקל האידאלי לכל מטופל בצורה המדייקת ביותר לפי מבחן שריר.

  • התאמת תזונה נכונה למטופל
  • הדרכה תמציתית וממוקדת על עיקרי התזונה הבריאה
  • תמיכה פיזית ורגשית בתהליך שתאפשר הגעה למשקל האידאלי ללא דיאטה, סבל ומלחמות.

בשיטת באלנס, אנחנו עובדים עם הגוף ע"י מבחן שריר (קינסיולוגיה) ובודקים ביחד כל מה שנכון לגוף, למשל: מה המשקל שמתאים לי? על איזה בסיס עודף המשקל שלי? (פיזי? רגשי? שניהם?) ואיך לשחרר או להקל על הקושי בהתמודדות עם המשקל, כך שנאהב את מה שאנו רואים.

מה כוללים המפגשים?

8-10 מפגשים שבועיים הכוללים: תשאול מקיף – בירור מקיף של המצב הבריאותי, הרגלי התזונה ואורח חיים וחישוב המשקל האידאלי. קבלת תפריט מותאם אישית, ובמידת הצורך התאמת צמחים או תוספים לתוצאה משופרת

  • תמיכה רגשית – טיפול באכילה רגשית
  • תמיכה במגע (דרך טיפולי רפלקסולוגיה)
  • הנחיות לפעילות גופנית
  • שקילות והדגמה של שיפור במצב פיזי ורגשי לפי יעדים שנקבעו מראש

לאיזה תוצאות ניתן לצפות? במצבי חולי נראה שיפור מהיר של התחושות הגופניות, חיזוק מערכת החיסון ויצירת תמיכה לריפוי. במצבים של משקל עודף נראה ירידה בריאה והדרגתית במשקל הגוף. וכן, שיפור המראה החיצוני וההערכה העצמי, הפסקת הסבל והמלחמה היומיומית של ההתמודדות עם אוכל.

וכמובן, הרבה יותר אנרגיה, חיוניות ושמחת חיים.

תהליכי ניקוי עוזרים לגוף לפנות את הפסולת שהצטברה ונתקעה בו במהלך השנים: תזונה לקויה, רעלים סביבתיים, זיהום אוויר, חומרי הדברה, ג'אנק פוד, תרופות ועוד. הניקוי עוזר לעורר את הגוף מפנים, לחדש משאבים פנימיים ולחזק את יכולת הריפוי הטבעית שלו.

איך יודעים מה מתאים? אין ניקוי אחד שמתאים לכולם! בשביל ייצוב, חיזוק וביטחון הגוף יש לכבד את רצונו וצרכיו. אין "ניקוי אולטימטיבי" ויש להתאים את הניקוי למטופל עצמו ולגופו. 

איך עושים את זה? בשיטת באלנס אני בודקת דרך הגוף (מבחן שריר) איזה ניקוי מתאים ונכון יותר לאדם ומתאימה לו את הניקוי המדויק לו. כך נמנעים מ"משבר אמון" עם הגוף שעשוי לגרור תסכול, ייאוש ותוצאות הפוכות.

מה מצפה לי בסוף התהליך? מתחושת קלילות ואיזון ועד אופוריה, ירידה במשקל לעיתים אף החלמה ממחלה ומעבר לאורח חיים בריא יותר מבחירה!

אכילה רגשית היא אחת המחלות של העולם המערבי. דווקא בגלל השפע, האוכל מפצה אותנו על חסכים אחרים. לכל אחד המקום החלש שבו הוא נופל ל"אכילה רגשית", כשקשה בעבודה או כשאנחנו חשים בדידות.

אם אתם מזהים שאתם אוכלים בלי קשר לרעב או לזמני ארוחה, ובמטרה לפצות על משהו, או לשכך כאב, עצבנות, סבל, ויש לאכילה זו מחיר בצורת רגשי אשם, השמנה ותסכול – כנראה שאתם אוכלים אכילה רגשית.

לא משנה כמה דיאטות תעשו, אם לא תעברו את השינוי הרגשי בדפוסי החשיבה, בנוסף לשינוי אורח החיים – הדפוסים הישנים עשויים לחזור ואיתם גם הרגשות השליליים והמשקל.

המטרה: קידוד והטמעה של הרגלים חדשים ושינוי דפוסים לא בריאים של אכילה רגשית, שיפור הביטחון העצמי ואיזון רגשי.

עוד מאמרים בנושא:
איך להחזיר את הגוף לאיזון? עבודה עצמית בחמישה שלבים
Unsplash (6)
איך להחזיר את הגוף לאיזון? עבודה עצמית בחמישה שלבים
תזונה מאזנת
מתכון בסיסי לשייק ירוק ובריא - תנסו את זה בבית!

אני מזמינה אתכם לקבוע איתי פגישה אישית, לגלות ולהבין את מה שגופכם מנסה לדבר.

מיכל חממי – באלנס, פשוט לבטוח בגוף

Michal.hamami@gmail.com ,052-3704375