איך להחזיר את הגוף לאיזון? עבודה עצמית בחמישה שלבים

בעזרת כלים פשוטים יומיומיים כל אחד יכול לבטוח בגוף ולחזור לאיזון. חזרה לאיזון בחמישה שלבים

1. לשתות חצי לימון עם 1-2 כפות שמן זית איכותי על קיבה ריקה על הבוקר.
איך עושים את זה? על קיבה ריקה על הבוקר, שותים ואז מחכים רבע שעה לפני שאוכלים/שותים כל דבר.
למה זה טוב? זה מאזן את חומציות הקיבה, משפר עיכול, מניע כבד ומרה.


2. לתרגל נשימה מודעת 1-5 דקות ביום
איך עושים את זה? לוקחים לעצמנו הפסקה של 1-5 דקות במירוץ היומיומי ופשוט נושמים.
למה זה טוב? במהלך היום והמירוץ, לפעמים אנחנו שוכחים לנשום! נשימה מודעת – אפילו של דקה – תהיה משמעותית. עדיף לתרגל נשימה "בטנית" אבל כל נשימה ממוקדת ועמוקה תהיה מועילה. הנשימה האקטיבית מאפשרת "דחיפה" של חמצן לגוף, שמשפר את כל תפקודי הגוף כולל תפקודי המוח.


3. להוסיף משהו בריא לתפריט היומי – שיחליף משהו בריא פחות.
איך עושים את זה? יש אינסוף אפשריות. בשלב הראשון מומלץ להחליף אחת מארוחות הביניים: לאכול 2-3 תמרים ואגוזים (במקום עוגה), לשתות שייק ירוק (במקום מיץ או קפה), לאכול ירקות חתוכים מתובלים (במקום חטיף) ועוד.
למה זה טוב? אנרגיה איכותית, תשומת לב לבריאות הגוף, חיזוק ותחושה טובה וצמצום הגורמים המזיקים לגוף (סוכר, קפאין, חומרים משמרים).


4. לשתות הרבה יותר מים – 8-12 כוסות ליום.
איך עושים את זה? מכינים מראש בקבוק מים שיהיה איתנו תמיד. למי ששוכח לשתות אפשר לקבוע התראה/תזכורת שתייה בזמנים קבועים במהלך היום.
למה זה טוב? נשמע בנאלי, אבל כמעט כולם לא שותים מספיק מים! אנחנו עשויים ברובנו ממים. במיוחד בעונת החום, המים דרושים לכל תפקודי הגוף וחוסר שלהם יגרום להתייבשות, עייפות, חולשה וחוסר איזון.


5. לנסח לעצמכם משפט חיובי.
איך עושים את זה? להחליט על משפט חיובי אחד שמתחברים אליו, לכתוב אותו על פתק ולשאת אותו על הגוף במהלך השבוע. "תחשוב טוב יהיה טוב", "אני מקבלת את עצמי כמו שאני" ועוד. לא מאמינים? נסו בעצמכם.
למה זה טוב? חשיבה חיובית זה משהו שקל להגיד אבל קשה לעשות. חשוב לזכור כי גם אם החשיבה החיובית נעשית בצורה "מלאכותית" – הגוף מפנים את האינפורמציה ומגיב בצורה חיובית בהתאם.


שיהיה בהצלחה!